HÝBEME SE HEZKY ČESKY

Asociace škol.sport.klubů

V roce 2021 Asociace školních sportovních klubů ve spolupráci s Penny Market, s. r. o. připravili výzvu s cílem znovu rozhýbat školy, podpořit tělesnou výchovu a školní soutěže. Od března 2020 až do září 2021 totiž tělesná výchova jako školní vzdělávací předmět prakticky nebyla.

Výzva proběhla jako dvoukolová soutěž mezi školami, sportovními kluby a tělovýchovnými jednotami. Bylo nutné pouze vyplnit elektronickou přihlášku a přihlásit a celé „klání“ bylo zorganizováno po regionech. Výhrou byla jednak peněžní částka, která měla podpořit materiální podporu, jednak kupóny na nákup zdravých potravin. Do projektu se přihlásilo více než 1 100 týmů napříč celou republikou. Z nich vzešlo 455 vítězů, kterým Penny rozdělilo téměř 4 miliony korun a rozdalo zdravé potraviny.

V prvním kole se hlasovalo pouze na elektronicky a naše škola toto první kolo vyhrála před ZŠ Chvaletice a Mažoretkami z Čáslavi. Druhé kolo mělo za cíl vytáhnout všechny zájemce o prvenství do obchodů Penny, ve kterých byly umístěny hlasovací boxy. Naše škola v tomto kole neměla ten správný tah na bránu. Hlasovací lístky byly podmíněné nákupem nejméně za 100,00 Kč a byly součástí pokladního dokladu. Umístili jsme se na celkovém 2. místě, a získali tak výhru 5 000,00 Kč a kupóny.

Kupóny jsme proměnili za balenou vodu, tyčinky RAW a PROTEIN a ovoce. Některé z těchto odměn jsme rozdali před Vánoci, tyčinky posloužily jako zdroje energie žákům na lyžařském kurzu a balená voda je připravena pro školní akce. Za finanční odměnu jsme pořídili házecí raketky NERF pro výuku házení na 1. stupni, takže nyní se těšíme na hezké počasí, až budeme hodiny tělesné výchovy trávit opět na hřišti.

Datum vložení: 18. 2. 2022 14:43
Datum poslední aktualizace: 18. 2. 2022 14:46