foto

Základní škola Řečany nad Labem je od roku 1995 integrovaným právním subjektem, který sdružuje základní školu, mateřskou školu, školní družinu a školní jídelnu (dvě pracoviště, pro MŠ a pro ZŠ). Obec Řečany nad Labem je spádovou oblastí pro některé z okolních obcí, čemuž odpovídá i velikost a kapacita školy.

foto

V té je počítáno zhruba s počtem 250 žáků. V areálu školy stojí samostatná budova tělocvičny, dostatečně prostorné školní hřiště (travnaté na kopanou, asfaltové pro vybíjenou, odbíjenou a samostatně nově vybudované na basketbal, štěrkový běžecký ovál, pískové doskočiště, kovové průlezky pro malé děti, betonový ping-pongový stůl).

foto

Školní okrasná zahrada a plochy osázené stromy.

foto

Nově zrekonstruována a zateplená školní jídelna.

foto

Základní škola je organizována jako úplná s druhým stupněm. Zřizovatelem školy je Obec Řečany nad Labem.

Další obrázky naleznete ve fotogalerii autorem je TR-Foto Tomáš Řehák.