Sportovní projekty

Regionální Olympiáda dětí a mládeže

ZŠ Řečany nad Labem se pravidelně zúčastňuje soutěží Regionální Olympiády dětí a mládeže (dále RODM), které organizačně zajišťuje Pardubická sportovní organizace a okresní pracoviště Asociace školních sportovních klubů.

RODM pořádá soutěže v několika sportovních odvětvích a naše základní škola se pravidelně zúčastňuje přespolního běhu, malé kopané, florbalu a atletického čtyřboje.

Olympijský víceboj

Od školního roku 2017/18 se škola zapojuje do dlouhodobé soutěže, kterou pořádá Český olympijský výbor. Disciplíny jsou připravené jako testy rychlostních, vytrvalostních, koordinačních a silových schopností. Soutěž má dvě verze:

1. Olympijský diplom absolvují děti na 1. stupni školy. Měří se 8 disciplín – běh na 60 a 500 metrů, člunkový T-běh, leh-sedy, hod obouruč, skok z místa, postoj čápa a hluboký předklon. V této verzi se výkony nebodují a všichni, kdo disciplíny absolvovali v plném rozsahu, dostávají na konci roku diplom s vyhodnocením svých schopností a s doporučením pro další sportovní a pohybové aktivity vůbec.

2. Odznak všestrannosti absolvují děti na 2. stupni školy. Měří se 10 disciplín – běh na 60 a 1000 metrů, skok daleký, hod míčkem 150 g, 2 minuty leh-sedy, 2 minuty přeskoky přes švihadlo, 2 minuty kliky, 2 minuty shyby na šikmé lavičce, hod medicinbalem 2 kg, trojskok z místa. Dosažené výkony se bodují a podle celkového součtu děti mohou získat odznaky diamantový, zlatý, stříbrný a bronzový. V tomto případě se zohledňuje věk a pohlaví.

2017/18 – 93 % žáků zapojeno, škola získala stříbrný certifikát, 3 žáci stříbrný odznak a 12 žáků bronzový odznak

2018/19 – 72 % žáků zapojeno, škola získala bronzový certifikát, 3 žáci stříbrný odznak, 19 žáků bronzový odznak

2019/20 – soutěž byla narušena lockdownem č. 1, žáci získali 1 stříbrný a 5 bronzových odznaků

2020/21 – lockdown č. 2, 3, tělesná výchova zakázána!!!

2021/22 –

Mc Donald Cup

Toto je fotbalová soutěž, kterou pořádá Fotbalová asociace ČR ve spolupráci s Mc Donaldem pro žáky 1. stupně základních škol. Naši žáci se účastnili vždy regionálního kola, ze kterého se jim zatím nepodařilo postoupit dál.

O nejrychlejšího chlapce a dívku Pardubic

AC Pardubice pořádá každý rok soutěž ve sprintu – běh na 60 m – O nejrychlejšího chlapce a dívku Pardubic. V této soutěži naše škola dosáhla řadu úspěchů a z Šimona Balhárka udělala atleta, který reprezentoval Pardubický kraj na Olympiádě dětí a mládeže v roce 2019.

2017/18 – 3. místo ve své kategorii vybojovali Bohuslav Trojáček a Šimon Balhárek plus dvě účasti v semifinále

2018/19 – 4. místo Šimon Balhárek

2019/20 – 3. místo Šimon Balhárek, plus jedna semifinálová účast, dívčí štafeta ročníku narození 2006 se umístila na 4. místě

2020/21 – nekonalo se