ŠKOLNÍ DRUŽINA 2023 / 2024

Školní družina je školské zařízení pro zájmové vzdělávání.

Je součástí právního subjektu Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem, okres Pardubice, jehož zřizovatelem je obec Řečany nad Labem.

Náplň školní družiny stanovuje vyhláška č.74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání.

Zájmové vzdělávání ve školní družině se uskutečňuje formou pravidelné denní docházky, pravidelné docházky nebo nepravidelné a příležitostné docházky.

Umožňujeme žákům aktivní odpočinek, zdravé a plnohodnotně trávení volného času, přípravu na vyučování.

Kapacita naší ŠD je 75 žáků. Otevřena jsou 3 oddělení.

Zaměstnanci ŠD:

Vedoucí vychovatelka: Jiřina Andrlová (II. oddělení )

Vychovatelka: Monika Puhlovská ( III. oddělení)

Vychovatelka: Jana Panchártková Kohoutková (I. oddělení)

Kontakt:

Telefonní kontakt do ŠD: 604 125 104

Provoz družiny:

Ráno: 6.00 – 7.40 hod.

• Přístup do ŠD je do 7.30 hod. Příchod ohlašujte domácím telefonem u vchodu školy.

Odpoledne: 11.30 – 16.00 hod.

• Aby nebyl narušován program, žádáme zákonné zástupce, aby si děti vyzvedávali v těchto časových intervalech: 14.20, 15.00, 15.30 a v 16.00 hod.

Pracujeme podle vlastního vzdělávacího programu „Tvoříme a žijeme spolu“, do kterého mohou rodiče kdykoliv nahlédnout na našich webových stránkách, organizujeme zájmové kroužky a příležitostné akce.

Informace o činnosti školní družiny jsou uveřejňovány na web. stránkách školy, ve školním časopisu, ve vitríně ZŠ v obci a na nástěnce ŠD v přízemí školy.

Znění Vnitřního řádu školní družiny a Směrnice Úplata ve školní družině najdete na webových stránkách školy.