Vianoce okolo nás a medzi nami

eTwinningový projekt

Naše základní škola se zapojila do druhého mezinárodního eTwinningového projektu, jehož smyslem je podpořit vzdělávání a motivaci k učení.

Druhý z projektů, který je již zaregistrován a schválen Národním podpůrným střediskem, se jmenuje Vianoce okolo nás a medzi nami.

Na tomto projektu pracují naši žáci napříč rořníky a pěvecký sbor Myšáci, společně s dalšími českými žáky z ZŠ Moravská Třebová, ZŠ Mukařov, ZŠ Střílky a ze Slovenska s žáky - ZŠ a MŠ Slovenská Ves, ZŠ Svidník, SŠI Námestovo a SSŠ, Biela voda 2, Kežmarok.

Cílem naší spolupráce je vytvoření eBooku českých a slovenských koled, prožití vánočního období s partnerskými školami a jeho využití ve vzdělávání, zdokonalení slovní zásoby v různých jazycích - česko- slovensko- anglicko - romských, vyměnění si vánočních pozdravů a koled a vytvoření společného vánočního komiksu.

Celý projekt bude probíhat v eTwinningu, v bezpečném prostředí TwinSpace.

Mgr. N. Doubravová

Datum vložení: 16. 12. 2021 7:28