SCHOLA BOHEMIA 2022

Ačkoli je školní rok teprve na samém počátku, žáci si na školní lavice po období letních prázdnin teprve pozvolna zvykají a představa zbytku školního roku je pro většinu z nich sci- fi, čas se neúprosně přibližuje k okamžiku, kdy naše nejstarší čeká rozhodnutí „CO DÁL?“.  Abychom jim jejich nelehkou volbu pomohli alespoň trochu ulehčit, zařazujeme do různých předmětů otázku volby povolání již v průběhu nižších ročníků, více se na ni zaměřujeme v osmé a zejména pak v deváté třídě. Již tradičně jsme tedy počátkem měsíce října navštívili s žáky nejvyšších ročníků, tedy 8. a 9. třídy, akci s názvem SCHOLA BOHEMIA v Pardubicích. Na této akci se prezentovalo celkem 70 vystavovatelů s nabídkou vzdělávání středních, odborných škol a učilišť, gymnázií, pomaturitního studia a zaměstnavatelů. U jednotlivých stánků prezentujících škol se naši žáci mohli seznámit s nabízenými obory, jejich studijním plánem a následném uplatnění na trhu práce. Informace předávali nejen vyučující daných škol, ale také studenti, kteří častokrát předváděli také činnosti při studiu získané. Setkali jsme se tak i s absolventy naší školy, kteří jsou v novém působišti úspěšní a byli tudíž pro reprezentaci svých škol vybráni.

Věříme, že návštěva této akce spolu s dalšími našim žákům nelehkou volbu ulehčí tím, že získali přehled o možnostech dalšího studia, uplatnění na trhu práce a setkáním se spolužáky, kteří se s nimi o nové poznatky podělili.

Bc. Zdeněk Horálek

Datum vložení: 17. 10. 2022 18:39