Speciální pedagog

Speciální pedagog: Mgr. Alice Grudzinská

Kontakt: grudzinska@zsrecany.cz

Přítomnost ve škole: pondělí a středa od 7:00 do 15:00

Konzultační hodiny: pondělí a středa po předchozí domluvě

Jmenuji se Alice Grudzinská a od září 2023 působím na základní škole.

Má činnost jako školního speciálního pedagoga je samostatná poradenská činnost, která není přímou součástí vzdělávací činnosti školy. Jedná se o komplexní službu žákům, zákonným zástupcům a pedagogům, která vychází ze standardních činností vymezených ve vyhlášce č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění vyhlášky č. 116/2011 Sb., z koncepce školního poradenského pracoviště školy a z ročního plánu činnosti školního speciálního pedagoga.

Pro zákonné zástupce: Speciální pedagog je odborník, který pomáhá žákům dosáhnout svého plného potenciálu ve škole. Budu spolupracovat s vámi a s pedagogy, abychom zajistili, že vaše děti budou mít optimální podmínky pro učení.

Jak vám mohu pomoci? Pokud má vaše dítě nějaké speciální vzdělávací potřeby, budeme spolu hledat řešení a podporovat ho na cestě za úspěchem. Mohu vám poskytnout rady a informace, jak podpořit vaše děti ve vzdělávání i doma. Společně s pedagogy budeme pracovat na tom, jak co nejlépe reagovat na potřeby žáků ve škole.

Proč je to důležité? Protože každé dítě je jedinečné a může mít odlišné potřeby ve vzdělávání. Naším cílem je zajistit, aby se naši žáci cítily podpořeny a jejich učení bylo co nejefektivnější. Komunikovat se mnou můžete osobně, e-mailem nebo prostřednictvím učitelů.

Zpětná vazba je pro mne velmi důležitá.

Pro žáky: Školní speciální pedagog: Pomocník pro tvoji cestu vzděláváním.

Kdo je to speciální pedagog? Speciální pedagog je jako dobrý kamarád, který ti pomáhá, když potřebuješ poradit nebo když ti není úplně dobře.

Jak ti mohu pomoci? Pokud máš nějaké speciální potřeby nebo cítíš, že ti něco nejde, můžeme o tom spolu mluvit a najít řešení. Společně můžeme najít způsob, jak tvoje učení udělat zajímavější a efektivnější.

Proč je to důležité? Protože každý z nás je jedinečný a máme různé způsoby učení. Někdy nám stačí malá pomoc, aby se nám v učení lépe dařilo

Jak se mnou můžeš komunikovat? Přijít za mnou osobně nebo mne kontaktovat prostřednictvím tvého třídního učitele. Můj hlavní cíl je, aby ses ve škole cítil spokojený a aby tvé vzdělávání bylo co nejlepší.

dnes, sobota 27. 4. 2024
pondělí 29. 4. déšť 15/9 °C