Výstava ke Dni laskavosti

Výstava ke Dni laskavosti 1

Výstava žákovských prací k projektu Jsem laskavec ve školním roce 2020/2021

V letošním školním roce se do projektu s názvem Jsem laskavec registrovala celá naše škola včetně školní družiny. Registrace se zasílají již v srpnu, proto museli mít třídní učitelé a paní vychovatelky již o letních prázdninách připravenu laskavost, kterou by mohli se svojí třídou vykonat 13.11. ke Dni laskavosti.

Letošní novinkou byla i možnost zapojit se do výtvarné soutěže, která měla vyvrcholit koncem měsíce října 2020.

Protože už od září jsme s obavami sledovali vývoj situace a diskuse o uzavření škol, začali jsme s dětmi při výtvarné výchově i pracovních činnostech hned na začátku školního roku směřovat všechnu tvorbu právě k tématu laskavosti. A protože jsme se do práce pustili s předstihem, mohli jsme vzniklé práce již začátkem října vystavit.

V prostorách ztichlé chodby, která už čeká, až ji opět rozezní dětské hlasy, vznikl krásný koutek laskavosti.

Jeho součástí jsou nejen kresby, ale také prostorové práce, fotografie i malované putovní kameny. Laskavost se promítla do práce s přírodninami, děti využily darů podzimu a tvořilo se i mimo školní třídy.

Fotografie výstavy jsme tedy stihli do soutěže zaslat v požadovaném termínu a uvidíme, jak tvořivost našich dětí zaujme pořadatele.

Nikdo z nás za současné situace nemůže říci, zda stihneme 13.listopadu vykonat všechny laskavosti, které jsme si předsevzali…ale vždyť na datu přece tolik nezáleží a pokud to nepůjde na Den laskavosti, tak naši laskavost uskutečníme později.

Buďme tedy laskaví k sobě i všem kolem nás a nezapomeňme na to, že laskavost plodí laskavost.

Datum vložení: 25. 10. 2020 16:52
Datum poslední aktualizace: 25. 10. 2020 16:55