Výlet za kulturou do Drážďan

Výlet za kulturou do Drážďan 1

Výlet za kulturou do Drážďan

Ve středu 22. února jsme se vydali s 20 žáky z 9. a 8. třídy na výlet do Drážďan, který nám zprostředkovalo Goethe Zentrum Pardubice.

Z Pardubic jsme vyjížděli autobusem v 7hodin ráno a naše první zastávka v nabitém programu byla ve Skleněné manufaktuře VW, která vyrábí elektromobily typu ID.3, ID.4 a ID.5.

Užili jsme si nejen zajímavý interiér s vystavenými vzorovými auty, ale i exkurzi přímo do výrobny- ta nás překvapila svou čistotou, mechanizací i celkovým tichem, který zde panoval.

Naše kroky dále směřovaly do Muzea Hygieny, kde jsme navštívili interaktivní výstavu s názvem Dobrodružství jménem člověk-skutečné zábavné vzdělávání, při kterém si žáci mohli vyzkoušet svoji koordinaci, smysly, znalosti o lidském těle a to vše spojit s německou slovní zásobou.

Po prohlídce v muzeu už jsme se vydali poznat kulturní památky Drážďan –radnici (Rathaus), barokní kostel Panny Marie (Frauenkirche), nejdelší nástěnný obraz s kousky porcelánu (Fürstenweg), Brühlovu terasu u Labe (Brühlterasse), budovu opery (Semperoper) a galerii Zwinger se zvonkohrou – Zwinger zrovna prochází rekonstrukcí, takže jsme se mohli projít pouze po horních ochozech, ale výhled do okolí jsme si užili.

Dojmů jsme za celý den již načerpali hodně a zbývala nám  poslední hodiny do odjezdu. Prošli jsme tedy hlavní Pražskou ulicí (Prager Straße) lemovanou moderními obchody a kavárnami do nákupní galerie. Zde jsme měli čas se občerstvit a koupit drobné dárky domů.

Za celý den jsme udělali okolo 15 000 kroků a viděli jsme toho opravdu spoustu. Také jsme si prakticky vyzkoušeli to, co se učíme ve škole – umět se dorozuměn je v dnešním světě prostě důležité.

Datum vložení: 23. 2. 2023 18:38
Datum poslední aktualizace: 26. 2. 2023 19:53