Výlet pro nejlepší sběrače

Výlet pro nejpilnější žáky sběrové akce ve školním roce 2019/20

Z důvodu uzavření škol ke konci školního roku 2019/2020 se neuskutečnilo druhé (jarní) kolo sběru starého papíru, ani slíbený výlet pro nejpilnější sběrače.
8. září 2020 jsme 10 - ti rekordmanům loňského podzimního sběru vše vynahradili
a připravili výlet. Účasti nakonec využilo 7 dětí.

Cílem výletu se tentokráte stal hřebčín v Kladrubech n.L. Vyrazili jsme v 8 hod. ráno od školy pěšky. První cesta vedla do sedlárny v Kladrubech, kde nás pan Kocman, mistr sedlář, zasvětil do svého řemesla. Shlédli jsme i ukázku ručního šití opratí pro koníky, které nám bravurně předvedla sedlářka Eliška Vernerová. V 10 hodin byla naplánována prohlídka stájí starokladrubských koní. Od paní průvodkyně jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí souvisejících s chovem koní. Největší pozornost si u dětí získala stáj s hříbátky.
Závěr výletu byl sladký a osvěžující. Zastavili jsme se totiž na zmrzlinovém poháru. Děti si ho plně zasloužily.

Výlet jsme si užili. Pěší túru jsme zvládli bez problému. Bylo slunečné počasí a cesta nám skvěle ubíhala. Tak zase někdy příště…                                                                    J. Andrlová

Datum vložení: 13. 9. 2020 18:24
Datum poslední aktualizace: 13. 9. 2020 18:34