Výlet pro nejlepší sběrače

Výlet pro nejlepší sběrače 1

Výlet pro nejlepší sběrače

V úterý 14. června se 22 nejpilnějších žáků ve sběru papíru školního roku 2021/2022 účastnilo zážitkového programu Pečení v peci v Ekocentru Paleta Pardubice.

Děti při tomto zážitkovém programu byly seznámeny s průběhem výroby pečiva (chleba, rohlík, houska). Vyzkoušely si jednotlivé kroky přípravy.  Začaly zapálením ohně ve venkovní replice historické pece, oheň musely udržovat, aby byla pec rozpálená na potřebnou teplotu. Dále zpracovávaly obilí mlácením a mletím.  Připravily si ve dvojicích těsto, vytvarovaly vybrané druhy pečiva a daly péct. Výsledné pečivo ochutnaly.  Zjistily,  kolik práce je potřeba ke vzniku pečiva, a že by se s ním nemělo plýtvat.

Protože bylo pěkné počasí, tak se program vydařil a děti si vše hezky užily.

Datum vložení: 16. 6. 2022 8:30
Datum poslední aktualizace: 16. 6. 2022 8:33