Výlet do Prahy 5. třídy

Výlet do Prahy 5. třídy 1

Výlet do Prahy 5. třídy 10.-11.6.2022

V Praze jsme si to všichni moc užili! Podnikli jsme spoustu výletů a navštívili několik krásných míst, projeli se metrem.

Vyšli jsme 299 schodů na Petřínskou rozhlednu a pluli jsme luxusní lodí po Vltavě. Přes krásné Valdštejnské zahrady jsme se dostali k budově Senátu a po starých zámeckých schodech jsme vystoupali k Pražskému hradu. Tam jsme se sešli s průvodkyní, která nám ukázala Jelení příkop, Letohrádek královny Anny a míčovnu. Viděli jsme také věž Daliborku pojmenovanou podle vězně, který se zde naučil krásně hrát na housle. Nevynechali jsme ani Chrám svatého Víta, Zlatou uličku a Vladislavský sál. Stihli jsme také nákup suvenýrů.

Od hradu jsme se vydali k Petřínské rozhledně a do zrcadlového bludiště. Z Petřína jsme se svezli lanovkou a navštívili jsme Kostel Panny Marie Vítězné. Prohlédli jsme si Pražské Jezulátko i vystavené šatičky.

Muzeum Karla Zemana jsme navštívili druhý den. Muzeum bylo moc zajímavé a hlavně interaktivní. Při prohlídce jsme vyplňovali pracovní list, získali jsme tajný kód k otevření truhly s pokladem.

Návrat domů nám trochu zkazilo čtyřicetiminutové zpoždění vlaku, ale zážitky máme krásné!

Dara, žákyně 5. třídy

Datum vložení: 16. 6. 2022 12:05