Vánoční den

Vánoční den 1

Vánoční den v naší škole

Pátek 18. 12. byl posledním školním dnem před vánočními prázdninami. Tento den jsme chtěli přece jen pojmout alespoň trochu vánočně, i když letos nebyla možná společná školní besídka.

Páteční ráno začalo pouštěním vánočních písní a již tradičním hlášením do rozhlasu, ve kterém se žáci dozvěděli, jak bude organizována rozhlasová školní besídka – novinka, kterou jsme v tomto roce zareagovali na zákaz shromažďování a míchání žáků různých ročníků.

Rozhlasové vysílání zástupců jednotlivých tříd začalo 4. vyučovací hodinu.

Zahájily ho básničky našich prvňáčků. Postupně se vystřídaly opravdu všechny třídy – 2. třída si také připravila básničky a říkadla, třeťáci nám pověděli mnoho zajímavostí z tradiční české vánoční kuchyně. Žáci 4. třídy měli připravenou ukázku z knížky Chaloupka na vršku a malý flétničkový koncert. Obě 5. třídy si pak připravily vánoční koledu. Lukáš Voříšek z 8. třídy nám všem popřál klidné svátky ve třech jazycích a celou besídku zakončil Adam Týč se Standou Hladíkem. Kluci z 9. třídy měli připravené opravdu krásné vánoční i novoroční přání, které nás velice potěšilo.

Závěrečné slovo si vzala i paní ředitelka Doubravová, která poděkovala všem účinkujícím a také popřála všem žáků i zaměstnancům hodně zdraví a všeho dobrého po celý rok 2021.

Největší trému měli při vystoupení ti nejmladší žáčci, ale dokázali ji překonat a své první živé vysílání zvládli obdivuhodně.

V průběhu dne se pak mohli žáci 1. stupně zapojit do cizojazyčného miniprojektu (AJ+NJ)- byl pro ně připraven vánoční příběh, ve kterém se naučili názvy barev a také vánoční slovíčka v angličtině i němčině. Příběh si zahráli, malovali i doplňovali úkoly v pracovním listu. Např. podle slov paní učitelky Nedbalové všechny děti z 1.A moc pěkně pracovaly a úkoly je bavily.

Třídy naší školy také v tento den navštívil Ježíšek a pod vánoční stromeček nadělil dětem malá překvapení.

Nezapomněli jsme ani na babičky a dědečky v komunitním domě pro seniory v naší obci. Protože jsme letošní školní rok nemohli mezi ně zavítat a potěšit je zpívánkami nebo divadlem, namalovaly děti 1. stupně zimní obrázky a žáci 7. třídy pomohli s vyráběním vánočních přání.

To vše bylo po domluvě s paní Richterovou, která se o KODUS stará, předáno právě páteční dopoledne paní Růžanské-obyvatelce tohoto domu pro seniory.

Vzájemně jsme si také popřáli hodně zdraví a slíbili si, že jakmile to situace dovolí, zase s dětmi rádi komunitní dům navštívíme.

Na poslední zvonění v roce 2020 se děti už těšily – kdo by se také netěšil na Vánoce – tak jim přejme, ať si je užijí a do nového roku 2021 vstoupí s úsměvem na tváři.

Datum vložení: 18. 12. 2020 13:48
Datum poslední aktualizace: 18. 12. 2020 15:40