Škola v přírodě - 4. třída

Škola v přírodě Špindlerův Mlýn

V pondělí 21. září se naše čtvrtá třída vydala na cestu do Špindlerova Mlýna do Alpského hotelu, kde jsme bydleli po dobu naší školy v přírodě.

Alpský hotel se nachází v části Špindlerova Mlýna Svatý Petr. Bydleli jsme v pokojíčkách s vlastní koupelnou po dvou nebo po třech. Moc nám chutnalo jídlo, které pan kuchař připravoval, každý večer jsme měli také zákusek. Po jedné náročné túře jsme odpočívali ve zdejší vířivce.

Každý den po snídani jsme se dvě hodiny učili. Po svačině jsme vyrazili na hřiště, kde jsme hráli míčové hry nebo do lesa, kde bylo zajímavé přírodní hřiště a taky prostor pro stavění z přírodnin.

Odpoledne jsme vycházeli na túry za poznáním zajímavostí okolí Špindlerova Mlýna. Navštívili jsme přehradu na Labi, cestou jsme se občerstvili u venkovního „Limobaru“. Další den jsme prošli zvířátkovou stezku, kde jsme si prohlédli zvířata Krkonoš v životní velikosti a přečetli jsme si na informačních tabulích spoustu zajímavostí. Na zpáteční cestě jsme potkali také dřevěné postavy z Krkonošských pohádek. Třetí den jsme se vydali po Mlynářově stezce do centra Špindlerova Mlýna, prohlédli jsme si kostel sv. Petra, našli jsme dřevěnou sochu mlynáře Špindlera, vyfotili jsme se u Bílého mostu a nakoupili jsme suvenýry. Poslední túra vedle kolem Bílého Labe, kde jsme viděli mnoho kouzelných vodopádů.

Díky slunečnému počasí jsme mohli většinu času trávit venku v přírodě a hlavně bez roušek.

A. Pušová

Datum vložení: 29. 9. 2020 12:46