Projektový den - lekce z atletiky

Projektový den - lekce z atletiky 1

Projektový den mimo školu- lekce z atletiky.

17. září 2020 navštívilo 20 žáků školy s paní učitelkou Roztočilovou atletický ovál na Sokole v Pardubicích. Strávili zde čtyři hodiny atletické přípravy s trenérem AC Pardubice Filipem Sedlákem a čtyřmi instruktory. Projektový den byl realizován v rámci projektu Šablony II.

Cílem projektového dne mimo školu bylo seznámit žákyně a žáky se sportovním odvětvím atletika, a případně je tak motivovat k aktivní sportovní činnosti v některém sportovním klubu. Účastnili se žákyně a žáci 6., 7. a 8. třídy.

Po úvodním rozcvičení proběhl nácvik běžecké abecedy a nízkého startu a poté děti pracovaly ve čtyřech skupinách na stanovištích:

• překážkový běh,
  • skok vysoký,
  • skok daleký,
  • vrh koulí.

Žákyně a žáci pracovali naplno, zadané úkoly zvládali. Jejich chování v průběhu celého dne bylo příkladné a všichni si zasloužili pochvalu. Pro pedagogický doprovod byl program přínosem zejména po metodické stránce, demonstrovány byly i nové metodické prvky.

Další atletický projektový den plánujeme na jaro 2021 s žáky 4. a 5. tříd.

Mgr. Brigita Roztočilová

Datum vložení: 28. 9. 2020 17:07