Program ke Dni dětí

Program ke Dni dětí 1

Program ke Dni dětí

Ve středu 1. června se žáci 1. stupně zúčastnili „Cesty kolem světa“.

Celodenní program pro ně uspořádala paní Jana Wolfová, lektorka indonéského tance a umění a vedoucí projektů KINTARI.

S sebou do Řečan přivezla 13 svých kolegů, kteří žáky provedli tvůrčími dílnami.

Celá škola, přilehlé hřiště i tělocvična se na chvíli proměnily v části různých světadílů a děti tak nakoukly do kultury Indonésie, Afriky i Austrálie.

Prostřednictvím interaktivní přednášky s projekcí jsme se seznámili s tím, jak zajímavý je život na různých kontinentech, podívali jsme se do školy v Asii a zjistili jsme, jak vypadají různá lidská obydlí na nejodlehlejších místech naší Země.

V taneční dílně se děti naučily 2 tance- talířkový a bojový, vyzkoušely si kostýmy a společně sehrály malé divadelní představení.

V hudební dílně jsme rozezněli africké bubny a indonéské dřevěné nástroje a pod vedením pana dirigenta jsme zvládli společně zahrát celou skladbu.

V batikované dílně si všichni zkusili voskovanou batiku a tělocvična se proměnila pod taktovkou lektorky Zuzany v horkou brazilskou půdu, na které si děti vyzkoušely capoeiru-bojové umění  s prvky tance, akrobacie i aerobiku, které je doprovázeno hudbou.

Odpoledne pak program pokračoval i ve školní družině, kde plynule navázal na dopolední projekci.

Děti soutěžily ve třech týmech o titul úspěšného cestovatele. Plnily soutěžní kvízy, třídily odpad, poznávaly exotická zvířata a předměty.

Zažili jsme netradiční den a domů jsme se rozcházeli s dobrou náladou.

Datum vložení: 1. 6. 2022 14:54
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2022 14:31