POKOS ANEB PŘÍPRAVA OBČANŮ K OBRANĚ STÁTU

aneb Příprava Občanů K Obraně Státu

2. 6. 2022, Krajské vojenské velitelství

Rekreační areál MLYNÁŘKA v Sezemicích

Soutěžila 6tičlenná družstva složená vždy z dívky a chlapce 6., 7. a 8. třídy. Podmínkou pro postup do okresního kola bylo uspořádání kola školního. Školní kolo proběhlo 17. 3. 2022 a nominováni do něj byly děti na základě svých výsledků v tělesné výchově.

Školní kolo mělo disciplíny – přeskoky přes švihadlo 1 minutu, leh-sedy 1 minutu, kliky 30 vteřin, běh 10 minut a vědomostní test. Podle tohoto kola jsme vybrali 6 postupujících, což byli Karolína Petráňová, Jan Kohoutek, Tereza Balhárková, Matěj Jirásek, Ema Žáková a Jakub Boháč. Dva dny před soutěží jsme museli nahradit Karolínu Petráňovou její spolužačkou Klárou Jedličkovou. Celkem 5 pondělních odpolední a jeden pátek na střelbu ze vzduchovky jsme pak věnovali přípravě na okresní kolo.

Okresní kolo tedy proběhlo 2. 6. a zúčastnilo se ho celkem 10 škol – 5 z pardubického okresu a 5 ze svitavského okresu. Soutěže okresního kola byly odlišné – střelba ze vzduchovky vleže, hod granátem na cíl, člunkový běh 4 x 10 m, běh na 4 km s luštěním šifer a plněním úkolů a opět vědomostní test.

Hodnotilo se celé družstvo dohromady a nutno podotknout, že všichni podali skvělý výkon – nejlepší byli v běhu na 4 km s šiframi a úkoly a ve vědomostním testu, na 5. místě v člunkovém běhu a hodu na cíl a na 7. místě ve střelbě ze vzduchovky. Podle všech největší zásluhu má Ema Žáková, která umí šifry vyluštit dřív, než si je vůbec celé přečte! K tomu se ze sedmi hodů granátem na cíl trefila 7x – mezi děvčaty byla celkově 2., ale toto místo se nevyhlašovalo.

ZA TO SE VYHLAŠOVALY TÝMY A NÁŠ TÝM SE UMÍSTIL NA 1. MÍSTĚ

GRATULUJEME A DĚKUJEME!!!

Pohár je momentálně k prohlédnutí ve sborovně u paní učitelky Roztočilové

KRAJSKÉ KOLO PROBĚHNE V ZÁŘÍ 2022