Německý divadelní festival online

Divadelní představení "Voll vernetzt" v němčině pro žáky 9. třídy - online z divadla Galli München.

Jako každý rok se účastníme Německého divadelního festivalu v Pardubicích, ale letos byla velká změna. Kvůli koronavirové pandemii jsme se dívali na divadlo online. Bylo to něco nového a zajímavého, organizátoři z Goethe-Zentra vymysleli toto náhradní řešení. Byly uzavřené hranice, a proto se také naskytla tato možnost.  Ve středu 14. 10.ve 12 hodin  se naše 9. třída mohla online zúčastnit tohoto divadla na krásné a zajímavé téma „Voll vernetzt!“ neboli „Plně připojen k síti!“

Vše začalo, představili se nám tři herci: první herečka ztvárnila počítač, druhý herec ztvárnil závislého dospívajícího chlapce a třetí postava byla matka, která byla přísná, ale myslela to se synem dobře.

Mladý chlapec jménem Tim  byl velice závislý na počítači a hlavně počítačových hrách. Maminka po něm chtěla jednoduchou práci jako uklidit si pokoj, ale Tim nechtěl nic dělat. Každou příležitost věnoval počítači, což se samozřejmě mamince nelíbilo. Jednoho dne převzal vládu počítač a chlapce neustále ovládal, chlapec přestal hrát až ve chvíli, kdy mu vnitřní hlas řekl DOST! Také to dokázal kvůli jedné kamarádce a podařilo se mu odpojit.  GAME OVER!!!

Divadlo se mi velice líbilo. Mohli jsme reagovat pomocí chatu. Divadelní hra byla rozdělena na několik částí a vždy když skončila jedna část, zeptali se herci nás, diváků na nějakou otázku. V chatu jsme odpovídali a zas se pokračovalo v představení. Divadlo bylo zábavné a herci nám i zarapovali.

Na jednu stranu mě velice mrzí, že se to neuskutečnilo v Pardubicích, protože osobní kontakt a reakce z naší strany je mnohem lepší než online formou, kdy nám herci do tváří nevidí. Ale i tak jsem byla z představení nadšená. Tím, že jsem už v deváté třídě, tak umím mnohem více německých slovíček než v osmé, takže jsem více rozuměla a také se zasmála.

Chci moc poděkovat paní učitelce Danielové za možnost divadla se zúčastnit a hlavně pořadatelům i hercům, kteří nám představení zprostředkovali.

Eliška Kurková, žákyně 9. třídy

Hodnocení divadla dalších žáků 9. třídy:

„ Dobrý den paní učitelko. Na přestavení jsme se dívali přes Messenger společně, a tak mluvím za Lindu, Adama, Andreu a za sebe. Představení se nám moc líbilo, bylo zajímavé a zaujalo nás.“

Petr

„Představení se mi líbilo. Bylo to zajímavé a zvláštní to pozorovat na počítači.“

Standa

Datum vložení: 25. 10. 2020 18:08