Německý divadelní festival

Již se stalo tradicí, že na podzim dostáváme pozvání od německého divadla Galli München, které každý rok přijíždí do Pardubic v rámci německého divadelního festivalu. Ten pořádá Goethe Zentrum Pardubice.

Jelikož se nikdy nejedná o obyčejné divadlo, kde diváci zůstávají pouze diváky, ale o velký zážitek spojený s tím, že diváci se naopak stávají herci, je potřeba vždy vybrat takové žáky, kteří dovedou porozumět němčině a zvládnou se v jednoduchých větách vyjádřit. Je to také příležitost, setkat se s rodilým mluvčím, vyzkoušet si své vlastní dovednosti, pobavit se a mnohdy překonat ostych z mluvení, či trému.

Letos jsme se tedy vydali do Divadla 29 s osmi žáky 9. a 8. třídy na představení Der gestiefelte Kater (Kocour v botách) a měli jsme štěstí – na jevišti se ve svých rolích vystřídali všichni „herci“ z Řečan a v konkurenci středoškoláků, kteří byli dalšími diváky, si rozhodně neudělali ostudu.

Naopak – hlavní roli přijala Jana Machovcová z 9. třídy a zhostila se jí obdivuhodně. Zahanbit se však nedal nikdo z našich žáků, všichni podali skvělý herecký výkon a závěrečný potlesk si opravdu zasloužili.

Když za námi po představení navíc přišla jedna z hostujících hereček a v němčině dětem pogratulovala s tím, že byla skutečně nadšená, to byl okamžik, na který se dlouho nezapomíná.

Věřím, že jsme společně prožili dopoledne plné zážitků.

(Další foto viz - Fotogalerie)

Veronika Danielová

Datum vložení: 1. 10. 2019 14:22