Návrat plyšáků z knihovny

Návrat plyšáků z knihovny 1

Návrat plyšáků z knihovny

Jelikož špatná epidemiologická situace neumožňuje dětem navštívit knihovnu osobně, rozhodli jsme se s dětmi z 1.A zapojit se do projektu „Plyšáci“. Připravila ho pro nás Městská knihovna Přelouč.

Děti si do školy přinesly svého oblíbeného plyšáka, kterého se rozhodly poslat na zajímavý čtenářský výlet. Když jsme všechny plyšáky do knihovny dopravili, ujala se jich paní knihovnice, která se postarala o jejich ubytování, občerstvení a večer také uložení ke spánku. Naši plyšoví kamarádi ovšem nespali celou noc. Využili příležitosti a každý z nich si vybral nějakou zajímavou knížku ke čtení. V noci pro nás skrytá kamera zachytila, co který plyšák tajně četl.

Paní knihovnice byly tak hodné, že všechny vybrané knížky zapůjčily domů „majitelům“ plyšáků. Děti se jim je nyní doma pokusí přečíst. Protože však všechna písmenka ještě neumí, požádali jsme o malou pomoc i rodiče.

O tom, jak si plyšáčci výlet do knihovny užili, i jakou měly děti radost ze zapůjčených knížek, svědčí fotografie. Knihovně patří velké poděkování.

Mgr. M. Nedbalová

Datum vložení: 13. 2. 2021 20:06