Hrad a zámek Staré Hrady

Hrad a zámek Staré Hrady 1

školní výlet 2. a 3. tříd

6. června 2022 vyrazily třídy 2.A, 2.B a 3. třída na závěrečný školní výlet. Naším cílem se stal Hrad a zámek Staré Hrady. Čekal tam na nás nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky, princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a mnoho dalších pohádkových bytostí s nejrůznějšími jmény. Navštívili jsme tajemné zámecké pohádkové sklepení, které ožívalo zvukovými i světelnými efekty. Mluveným slovem nás provázel sám Archibald I. Nejvíce nás tam asi zaujala rodinka starohradského obra a velký ochočený drak z lesního království.

Hradní půdou nás provázela čarodějnice, která děti zároveň provedla i kurzem letu na koštěti.

Na půdě bylo k vidění spousta strašidel, ale také třeba strašidelná kuchyně, čarodějná prádelna a mydlírna.

Podívali jsme se i do Čarodějné Bestyjoly, kde byla k vidění zvířátka, o které starohradské čarodějnice pečují.

Výlet se velmi vydařil a děti si ho ještě zpestřily nákupem drobných dárků.

Mgr. Miroslava Nedbalová, Mgr. Jana Vohralíková, Mgr. Renata Obešlová

Datum vložení: 21. 6. 2022 16:42