Hmyzí hotel

S blížícím se koncem školního roku nás čeká jako tradičně projektový den, který bude zaměřený na ekologii. Tématem pro letošní rok je LOUKA.

Proto jsme se již s 5.B pustili do práce. Přemýšleli jsme ale také o tom, jak se tohoto tématu chopit, pokud bychom jen nemalovali a nevyhledávali informace. Padl tedy návrh na vybudování hmyzího hotelu – tedy přístřešku pro nejpočetnější druh živočišné říše.

Děti nápad zaujal a začaly vymýšlet, co všechno by mohl hmyzí hotel obsahovat, jaké skrýše hmyz využívá a kde se cítí dobře. Také jsme šli společně najít nějaké pěkné místo v naší okrasné zahradě.

Když jsme měli vše naplánované, dohodli jsme si už jen termín konečného provedení – tím se stal pátek 17.5.

Děti si ráno přinesly do školy potřebný materiál, který si sehnaly samy nebo za pomoci rodičů (za ochotu tímto děkuji). Po svačině jsme se tedy vydali ven a velká práce začala. Jednotlivá patra děti naplnily šiškami, mechem, kůrou, větvičkami, bambusem,novinami, lýkem, kamínky, skořápkami od ořechů apod. Ale i když se všichni velice snažili, něco přece jen chybělo…naši první obyvatelé J.

Takže jsme se pustili do hledání a po chvilce už jsme pozorovali, jak hotel prozkoumávají slunéčka sedmi

Teprve teď jsme mohli usoudit, že jsme s naší prací spokojeni.tečná, mravenci, ploštice, housenky i velké množství hlemýžďů.

Doufáme, že hotel bude svým hmyzím obyvatelům sloužit dobře a také, že nám ho někdo nezničí-když jsme si s ním dali tolik práce. A samozřejmě-všichni jste srdečně zváni k návštěvě!

Veronika Danielová

Datum vložení: 17. 5. 2019 14:56