Den s němčinou

Den s němčinou 1

Den s němčinou

Ve středu 18.května proběhla v Pardubicích akce v rámci Bavorského roku a projektu Šprechtíme.

Tento den byl celý věnován němčině – část žáků 8. třídy se vypravila vlakem do pardubických Tyršových sadů, kde se zúčastnila německého hudebního worshopu se skupinou Munich supercrew.

Od dětí byla vyžadována již znalost němčiny alespoň na úrovni A1- živě se zapojovaly do konverzace, reagovaly na otázky a opakovaly si základní znalosti němčiny.

To vše bylo propojeno s hudbou, zpěvem a  pohybem.

V pauze před samotným koncertem pak byly dětem nabídnuty aktivity v podobě kvízů, her, možnosti vyrobit si vlastní odznak a také získat více informací o německých organizacích Goethe Zentrum a Tandem, se kterými spolupracuje i naše škola.

Všichni jsme si užili i závěrečný koncert, při kterém už hudba zněla naplno a publikum se stalo živou součástí celého vystoupení.

Zpět do Řečan jsme odjeli výborně naladěni a s dobrým pocitem, že jsme si mohli opět němčinu vyzkoušet v praxi.

Datum vložení: 30. 5. 2022 15:44
Datum poslední aktualizace: 30. 5. 2022 15:46