Den pro Kačenku

Den pro Kačenku 1

V rámci projektu Jsem laskavec

Den pro Kačenku

Již na konci minulého školního roku jsme všichni přemýšleli, jak letos uchopíme projekt Jsem laskavec, do kterého je naše škola každoročně zapojena. Nakonec jsme se rozhodli podpořit Kačenku Hrachovou, pětiletou holčičku, která trpí mozkovou obrnou a neurorehabilitační intenzivní péče, která je nezbytná, je velice drahá.

Do celé akce se zapojili nejen všichni učitelé a žáci, ale i rodiče a široká veřejnost.

Společnými silami jsme dokázali v neděli 13.11. připravit  Den pro Kačenku – jehož součástí byl kulturní program, rodinný běh, předvánoční prodejní jarmark i ukázka hasičské techniky.

Program byl zahájen ve 13 hodin slovem paní ředitelky Doubravové a také rodinou Hrachovou, která k nám do školy přijela i s Kačenkou  osobně poděkovat.

O hudební představení se postaral náš školní pěvecký sbor Myšáci pod vedením Mgr. Novákové a na klavír zahrál Martin Němec, žák 8. třídy.

Po zahájení už nebránilo nic tomu, aby mohl být odstartován rodinný běh na 1,9 km. Všichni účastníci byli sportovně naladěni, k běhu bylo zaregistrováno přes 40 malých i velkých sportovců, na které v cíli čekaly medaile i občerstvení.

Po běhu už kroky všech směřovaly na prodejní jarmark, kde se nakupovaly krásné vánoční dekorace, o jejichž výrobu se postarali žáci s našimi učiteli, rodiče a také paní učitelky z MŠ.

Nechyběla ani káva, čaj a cukroví.

Celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře, radosti a uvědomění, že laskavost dokáže zahřát u srdce.

Tímto bych chtěla za naši školu poděkovat všem, kdo pomohli s přípravou celého dne, také těm, kteří se jakýmkoliv způsobem do akce zapojili, třeba i tím, že zaslali peníze na účet, který byl pro tento účel zřízen.

S vaší pomocí jsme dokázali pro Kačenku získat 69 195Kč.

Děkuji a vážím si vaší pomoci.

Za kolektiv ZŠ a MŠ Řečany nad Labem

Mgr. Veronika Danielová

Poděkování za Den pro Kačenku

Jménem naší rodiny bychom chtěli poděkovat ZŠ a MŠ Řečany nad Labem za nápad a organizaci uspořádat charitativní akci na podporu Kačenky.

Moc si vážíme toho, že Vám osud naší dcery není lhostejný. Zároveň děkujeme všem, kteří si udělali čas, přišli a přispěli, ale i těm, co nemohli přijít a rozhodli se poslat příspěvek přímo na účet.

Děkujeme, že se Vám všem společně podařilo vybrat částku ve výši 69 195,-Kč, která v příštím roce pokryje téměř celou měsíční intenzivní rehabilitaci. Udělali jste nám obrovskou radost. Právě rehabilitace Kačenku posouvají vpřed, díky nim nyní leze po čtyřech, postaví se u opory, obchází nábytek či jde s oporou. Pro někoho samozřejmost, pro nás spousta odcvičených hodin.

Děkujeme všem, co přispěli, hlavně ZŠ a MŠ Řečany nad Labem, firmě Lyspuch s.r.o., SDH Kladruby nad Labem, SDH Řečany nad Labem a všem ostatním dárcům.  Moc si vážíme Vaší podpory a rozhodnutí podpořit právě nás v době, která není pro nikoho jednoduchá.

DĚKUJEME!!!

Hrachovi s Kačenkou