Dějepisná olympiáda - okresní kolo

Výsledky okresního kola Dějepisné olympiády.

Dějepisná olympiáda

I letos ve složitém období se podařilo uskutečnit pro žáky 8. a 9. ročníku alespoň Dějepisnou olympiádu. Olympiáda z českého jazyka na škole neproběhla.

Téma letošního ročníku bylo velice pěkné – Labyrintem barokního světa (1556 - 1781). Tuto látku probíráme v hodinách dějepisu na konci sedmého a začátku osmého ročníku. Zdálo by se tedy, že větší šanci budou mít osmáci, kteří by měli mít události daného období ještě v čerstvé paměti. I když téma a  období byly známé předem i malé nápovědy se dostalo všem žákům, z osmáků se nepřihlásil vůbec nikdo. Do soutěže se zapojili pouze tři deváťáci. Všichni byli ale skvěle připraveni, úkoly splnili výborně a všichni se stali úspěšnými řešiteli soutěže (tzn. získali více než 60% z šedesáti možných bodů). A výsledky?

1. místo       Adam Týč             54 bodů
  2. místo       Stanislav Hladík   45 bodů základních škol
  3. místo       Eliška Kurková     42 bodů

Všichni tři deváťáci si zaslouží velkou pochvalu.

Všichni tři žáci byli pozváni do okresního kola soutěže. To se konalo 15.1. a vzhledem k epidemické situaci se konalo online. Na otázky odpovídalo 28 žáků základních škol i nižších ročníků gymnázií. Soutěžící byli hodnoceni body v rozpětí 19  až 76.

A jak dopadla naše trojice? Skvěle! Je jasné, že se výborně připravili.

Adam Týč                      76 bodů           1. místo

Stanislav Hladík            69 bodů           4. místo

Eliška Kurková              64 bodů           8. místo

Gratulujeme jim k výbornému výsledku.

Standa a Adam postoupili dále a budou reprezentovat naši školu v krajském kole soutěže.

Datum vložení: 25. 1. 2021 15:22
Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2021 15:11