Dějepisná olympiáda

Výsledky dějepisné olympiády pro žáky 9. tříd

I letos ve složitém období se podařilo uskutečnit pro žáky 8. a 9. ročníku alespoň Dějepisnou olympiádu. Olympiáda z českého jazyka na škole neproběhla.

Téma letošního ročníku bylo velice pěkné – Labyrintem barokního světa (1556 - 1781). Tuto látku probíráme v hodinách dějepisu na konci sedmého a začátku osmého ročníku. Zdálo by se tedy, že větší šanci budou mít osmáci, kteří by měli mít události daného období ještě v čerstvé paměti. I když téma a  období byly známé předem i malé nápovědy se dostalo všem žákům, z osmáků se nepřihlásil vůbec nikdo. Do soutěže se zapojili pouze tři deváťáci. Všichni byli ale skvěle připraveni, úkoly splnili výborně a všichni se stali úspěšnými řešiteli soutěže (tzn. získali více než 60% z šedesáti možných bodů). A výsledky?

1. místo       Adam Týč             54 bodů
  2. místo       Stanislav Hladík   45 bodů
  3. místo       Eliška Kurková     42 bodů

Všichni tři deváťáci si zaslouží velkou pochvalu. Vítězi přejeme hodně štěstí v okresním kole soutěže.

Datum vložení: 10. 12. 2020 12:29
Datum poslední aktualizace: 10. 12. 2020 12:30