20. ROČNÍK TURNAJE VE VÁNOČNÍM ŠPLHU

V pátek 6. 12. se v tělocvičně naší ZŠ konal již 20. ročník Turnaje ve šplhu na tyči. Přivítali jsme na 193 soutěžících

z 1. – 5. tříd okolních základních škol – ZŠ Břehy, Choltice, Chvaletice, Přelouč Masarykova, Přelouč Smetanova, Rohovládová Bělá a také ZŠ Týnec nad Labem.

Jako tradičně se soutěžilo v kategoriích 1. – 5. třída, chlapci, děvčata; navíc se školy utkaly o titul Vítězná škola 20. ročníku a jako tradičně jsme byli v očekávání, kdo si letos odnese diplom za nejrychlejší čas.

Doprovodný program zajistili žáci našich 5. tříd, připravili soutěže pro ty, kteří zrovna nešplhali a chtěli se trochu pobavit a získat drobné odměny.

Nechyběla ani společná rozcvička, při které jsme se protáhli i zahřáli, taneční atmosféru do celého dopoledne vneslo vystoupení tanečního kroužku.

Potěšila nás návštěva hosta – reprezentanta Národního hřebčína Kladruby nad Labem-pana Jiřího Nesvačila jun., který má za sebou nejedno vítězství ve dvoj-čtyřspřeží se starokladrubskými bělouši. Vyprávění pana Nesvačila bylo velice zajímavé a my mu touto cestou ještě jednou velice děkujeme za čas, který dětem věnoval.

Dříve než se rozezněly fanfáry, které měly oznámit výsledky soutěžního klání, navštívil nás Mikuláš se svojí družinou, aby soutěžícím pogratuloval a rozdal nadílku.

Poté už jsme přešli k samotnému vyhlášení výsledků a předání cen. Radosti bylo mnoho, zvláště prvňáčci, kteří si turnaj vyzkoušeli poprvé, zářili úsměvy…i když někteří těžko skrývali lítost, že to tentokrát na stupně vítězů nedopadlo. A tady právě platí „ Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se…a nabrat zkušenosti.“

Naše velká gratulace patří všem soutěžícím, kteří to k nám přijeli zkusit a zabojovali ze všech sil.

20. ročník turnaje se nám opravdu vydařil – díky Elišce Vánišové, Lukáši Erbanovi, Janu Kohoutkovi, Alžbětě Žákové, Tobiáši Kohoutkovi, Matěji Chytzyi, Karolíně Křivkové, Jakubu Adámkovi, Anně Vlčkové a Michaele Marešové se letos naše ZŠ umístila v pořadí všech škol na 1. místě. Získali jsme tedy krásný keramický pohár a dárkový poukaz na prohlídku areálu Národního hřebčína Kladruby nad Labem.

Do vítězného pokřiku jsme dali poslední síly J.

Patří se také poděkovat všem sponzorům, kteří přispěli k tomu, abychom mohli pořídit pěkné dárky, zajistit dopravu a občerstvení soutěžícím dětem. Děkujeme i paní učitelce Záleské, která upekla voňavé perníkové medaile a samozřejmě všem pedagogům, kteří se na přípravě podíleli.

Věříme, že si všichni páteční sportovní dopoledne užili v dobré náladě.

Veronika Danielová

SPONZOŘI 20. ROČNÍKU TURNAJE VE VÁNOČNÍM ŠPLHU

Ovoce - Zelenina – Vitera
Tiskárna Lukáš Sobotka