Řečanský slavík 2023

Řečanský slavík 2023 2

Řečanský slavík 2023

Poslední dubnový pátek se opět naší školou neslo hlasité zpívání z úst nejen soutěžících, ale i publika, které se sešlo, aby povzbudilo odvážlivce ze svých tříd, kteří přemohli trému a přišli se utkat ve zpěvu.

28. dubna se tedy konal další Řečanský slavík, který se už u nás stal jarní tradicí.

Soutěžící poměřili své hlasivky celkem ve 3 kategoriích na 1. i 2. stupni; a to sólo a dua.

Zazněla spousta krásných písniček lidových a umělých, písniček od významných českých i zahraničních zpěváků, zpěvaček, kapel.

V porotě se vystřídali učitelé i vítězové loňského kola a jejich úloha byla skutečně těžká - vybrat ty nejlepší z nejlepších.

A jak to vše dopadlo?

1. kategorie - sólo 1. - 2. třída:   1. místo  Lucie Čížková

2. místo  Eliška Nováková

3. místo  Natálie Rokosová

2. kategorie - sólo 3. - 5. třída: 1. místo  Ema Sobotková

2. místo  Hana Horálková

3. místo  Tomáš Pavlík

1. kategorie - dua 1. - 2. třída:   1. místo  Viola Svoboda, Marie Vančurová

2. místo  Daria Belei, Diana Chvalovská

3. místo  Nikola Veselková, Julie Ženatá

2. kategorie - dua 3. - 5. třída: 1. místo  Emma Bischofová, Karolína Šoltová

2. místo  Jana Vyskočilová, Karolína Křivková

3. místo  Jiří Nesvačil, Štěpán Obešlo

3. kategorie - sólo 6. - 9. třída: 1. místo  Valentýna Vaňková

2. místo  Martin Němec

3. místo  Karolína Obešlová

3. kategorie - dua 6. - 9. třída: 1. místo  Kateřina Oberreiterová, Karolína Petráňová

2. místo  Matěj Jirásek, Antonín Flieger

3. místo  Vanesa Nováková, Karolína Obešlová

V letošním roce porota udělila i speciální cenu -  Cenu diváků a poroty . Tu získal za svůj neuvěřitelný výkon Honza Křivka. Publikum si bouřlivým potleskem vyžádalo jeho přídavek.

Zvláštní poděkování náleží paní učitelce Novákové, která si celou akci vzala pod patronát a ještě ji zvládla bravurně moderovat.

Pogratulovat bych za všechny chtěla úplně všem soutěžícím a do dalšího ročníků si přejeme, aby se opět našlo hodně těch, kteří mají zlato v hrdle, zpívání je baví a diváci dokázali navodit takovou atmosféru, jaká se povedla letos.

Mgr. Veronika Danielová

Datum vložení: 28. 4. 2023 13:02