Řečanský Slavík 2016

Pěvecká soutěž Řečanský slavík se v letošním školním roce konala 18.3.

Z třídních kol soutěže postoupilo celkem 80 dětí, které své písně pilně nacvičovaly. Některé děti se dokonce samy doprovodily na hudební nástroj (housle, flétna či klavír) či si vyrobily krásné kostýmy, a tak měla porota tentokrát velmi těžké rozhodování.

O výkonech dětí se radili: zástupkyně školy pí Doubravová, výherci z minulého ročníku Eliška Kurková, Zuzana Richterová, Tereza Venclová, Dominika Banková, Kristýna Čermáková.

Do poroty zasedla i paní Sonja Borovičková, která tuto soutěž před lety založila. Celý den s námi strávil také Martin Palmieri
– absolvent ZŠ Řečany, který se aktivně věnuje hře na violoncello
a sólovému i sborovému zpěvu. Martin nám opět ukázal svůj t alent
a během programu zazpíval několik písní.

Celou soutěží provázeli moderátoři Gábina Třasáková a David Hrobař. Na podium uvedli také hudební představení dětí z MŠ Řečany nad Labem a MŠ Kladruby nad Labem. Mezi jednotlivými kategoriemi nám zpestřilo program vystoupení tanečního kroužku, školního pěveckého sboru a dále hudební vystoupení žáků deváté třídy, které roztančilo celou školu.

Za návštěvu všech hostů velmi děkujeme. Soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další ročník.

Výherci sólového zpěvu:

I. kategorie: 1.-2. třída:

• 1. místo: David Bednář

II.    kategorie: 3.-5. třída:

• 1. místo: Zuzana Richterová
  • 2. místo: Tereza Venclová
  • 3. místo: Magdalena Sobotková

III.   kategorie 6.-9. třída:

• 1. místo: Barbora Chládková
  • 2. místo: Michaela Kuzmová
  • 3. místo: Dominika Banková, Daniel Roušar

Výherci skupin: