Roční zhodnocení projektů Zdravé výživy pro školní rok 2014/15

Projekty zdravé výživy „Ovoce do škol“ a „Dotované školní mléko“ mají na naší základní škole již dlouhodobě své pevné místo.

Ve školním roce 2014/15 jsme spolupracovali s firmami BOVYS a LAKTEA, které pro naše žáky zajišťovaly pravidelné dodávky čerstvého ovoce, zeleniny, ovocných šťáv ,mléka v různých příchutích a müsli tyčinek.

Dodávky ovoce a zeleniny zavážela firma BOVYS každý pátek , byly určeny 1.- 5. třídám a žáci je získávali zdarma. Dotované školní mléko a müsli tyčinky si mohli zakoupit žáci I. i II. stupně.

V návaznosti na již zmiňované projekty pracovaly jednotlivé třídy v průběhu celého roku na doprovodných opatřeních, která mají za cíl zvýšit zájem dětí o konzumaci ovoce, zeleniny a vzbudit zájem o zdravý životní styl.

Tématem zdravé životosprávy jsme se zabývali snad ve všech vyučovacích předmětech. Učili jsme se poznávat a ochutnávat jednotlivé plody, rozlišovat je na základě smyslů, postupně vznikalo mnoho krásných výtvarných i literárních prací. Zabývali jsme se ekologií, dopadem znečištění na prostředí kolem nás. Ve třídách proběhly miniprojekty, při kterých děti připravovaly zeleninové svačinky, ovocné poháry, používaly bylinky;ovoce a zelenina se objevila také v písničkách, ve slovních úlohách, křížovkách, rébusech a nechybělo ani na školách v přírodě, kde se stalo hlavní součástí odpoledních svačin.

Od firmy BOVYS jsme pro žáky 1.stupně a budoucí prvňáčky získaly barevné pracovní listy,ovocné anglické pexeso a krásné desky na sešity, které jistě dětem udělaly velkou radost.

S výsledky těchto projektů jsme spokojeni a nadále v nich budeme pokračovat.

Veronika Danielová

Datum vložení: 20. 1. 2020 14:51