Roční zhodnocení projektů zdravé výživy 2020/21

Do projektů zdravé výživy "Ovoce do škol" a "Školní mléko"  se také v letošním školním roce zapojili všichni žáci 1. i 2.stupně. Změna však nastala v tom, že jsme sjednotili dodavatele a oba projekty probíhaly pod záštitou firmy BOVYS.

Ta každé úterý (1x v týdnu) zavážela do naší školy čerstvé ovoce, zeleninu a mléčné výrobky, které žáci dostávali zcela zdarma.

Přesto, že jsme se od října potýkali nejprve s distanční, poté i rotační výukou, spolupráce s firmou BOVYS neustala. Ta reagovala na vzniklou situaci a byla schopna se přizpůsobit tomu, jaké třídy se zrovna v daném čase účastnily prezenční výuky; tyto třídy pak o dodávky vitamínů a vápníku v podobě ovoce, zeleniny a mléčných výrobků nepřišly.

V lednu navíc obdržely přítomné třídy (1. a 2.) ochutnávku exotického ovoce (granátové jablko, mango, avokádo, kiwi…) spolu s Bovýskovou mapou, na které bylo vyznačeno, kde se jednotlivé druhy ovoce pěstují. Žáci si mohli udělat ve třídě ochutnávku a na mapce si také ukázali, jak dalekou cestu musely jednotlivé druhy ovoce podniknout, než se dostaly k nám do Řečan.

Od firmy BOVYS jsme získali pěkné dárky pro budoucí prvňáčky, kteří se hned v září do těchto projektů zdravé výživy zapojí. Tématům zdravé výživy se budou věnovat i při vyučování, stejně jako jejich starší spolužáci, aby si také uvědomili, že zdraví je to nejcennější, co máme a je důležité o něj pečovat.

Datum vložení: 23. 6. 2021 15:54
Datum poslední aktualizace: 23. 6. 2021 15:56