Ovoce do škol a mléčné výrobky (září-leden)

Ovoce do škol a mléčné výrobky (září-leden) 1

Dodávky ovoce, zeleniny a mléčných výrobků v době střídání distanční a prezenční výuky.

Ovoce, zelenina  a mléčné výrobky

Přesto, že se od října potýkáme s distanční i rotační výukou, naše spolupráce s firmou BOVYS funguje bez přerušení. Znamená to tedy, že týdenní dodávky čerstvého ovoce, zeleniny a mléčných výrobků zaváží do naší školy firma dle nastalé situace a přítomnosti tříd, který stále aktualizujeme.

Z mléčných výrobků žáci dostávají neochucené mléko-250ml a také Bovýskovo žervé nebo čerstvý sýr.

Ve 2. lednovém týdnu navíc obdržely přítomné třídy (1. a 2.) ochutnávku exotického ovoce (granátové jablko, mango, avokádo, kiwi…) spolu s Bovýskovou mapou, kde se jednotlivé druhy ovoce vyskytují.

Žáci si mohli udělat ve třídě ochutnávku a na mapce si také ukázali, jak dalekou cestu musely jednotlivé druhy ovoce podniknout, než se dostaly k nám do Řečan.

Veronika Danielová

Datum vložení: 13. 1. 2021 10:59