Ovoce do škol

Každé úterý přiváží do naší školy firma Bovys vitamínové potěšení pro žáky I. i II. stupně. Druhová nabídka ovoce i zeleniny je velice široká, závisí na daném období a zahrnuje i exotické plody spolu s informacemi o jejich původu a možnosti zpracování.

Jako doprovodný program pro I. stupeň nám firma Bovys nabízí návštěvu maskota „Bovýska“a zasílá pomocné výukové materiály s tématy zdravé výživy (pexesa, omalovánky, demonstrační karty apod.).

Zejména příchod Bovýska bývá velkým překvapením pro naše nejmenší, pro prvňáčky, i když jeho návštěva v tomto školním roce rozveselila také žáky 2. a 3. tříd.

Postřehy z 1. třídy

Ve čtvrtek 11. ledna začala docela normální hodina psaní v naší první třídě. Po chvilce se však ozvalo zaklepání na dveře, což by nebylo tak divné, kdyby se ve dveřích neobjevila podivná postavička s velkou hlavou a obrovským úsměvem. Po chvilce překvapení jsme poznali Bovýska, kterého známe z džusíků.

Bovýsek si pro nás připravil několik hádanek, poznávali jsme ovoce a zeleninu, zopakovali jsme si, jak je důležité jíst ovoce i zeleninu. Pochlubili jsme se, že i naše maminky nám připravují ovoce a zeleninu na svačinku. Bovýsek nám také přinesl moc pěkný dárek česko-anglické PEXESO ovoce a zeleniny.

Před rozloučením jsme se s Bovýskem vyfotili. Setkání se nám moc líbilo a doufáme, že se s Bovýskem zase brzy uvidíme.

V. Danielová, A. Pušová

Datum vložení: 29. 1. 2020 14:37