Mléčné výrobky do škol

Firma Laktea, se kterou naše základní škola již několik let spolupracuje, nabídla našim žákům jako doprovodná opatření v rámci projektu „Školní mléko“ ochutnávku mléčných výrobků.

Tuto nabídku jsme samozřejmě přijali a v pondělí 14. května jsme zdarma obdrželi ochutnávkové mléčné koše složené z různého sortimentu, např. plátkový sýr Eidam, Gouda, Ementál, sýrové pomazánky, bílé a řecké jogurty, zakysané smetany, tvarohy, kyšky apod. Většina výrobků byla s nízkým obsahem tuku a větším procentem bílkovin.

Tyto potraviny jsou pro rostoucí dětský organizmus významným zdrojem vápníku, který je potřebný pro zdravý růst a vývoj kostí a zubů.

Veronika Danielová

Datum vložení: 31. 1. 2020 14:33