Zhodnocení celoročního projektu

Na konci školního roku 2012/2013 se naše škola spojila s Občanským sdružením Centrum Narovinu, které se zaměřuje na pomoc dětem a lidem v Africe, s cílem zlepšit vzdělávání, zdravotní péči a celkovou životní úroveň v Africe.

Centrum Narovinu realizuje několik projektů, jako např : adopce afrických dětí, voda pro Kauti, partnerství českých a keňských škol.....

V rámci projektu partnerství českých a keňských škol nás Centrum spojilo se školou v Keni - Caretakers Orphans Educations Centre. Tento projekt usiluje o sblížení českých a keňských žáků prostřednictvím umožnění písemné komunikace a výměny učebních materiálů. České děti - zpravidla pod vedením svých pedagogů - vlastnoručně připravují učební pomůcky, které následně posílají do konkrétních partnerských škol v Keni. Díky nim mají keňští žáci výrazně lepší možnosti výuky - často se jedná o jediné učební pomůcky, které jsou škole k dispozici. Česká škola na oplátku dostává fotografie dokumentující užívání pomůcek a dopisy od keňských dětí.

V rámci této spolupráce jsme od začátku školního roku byli zapojeni do vzájemného projektu, který byl rozdělen na 4 fáze. První kontakt s keňskou školou spočíval v tom, že jsme škole zaslali balíček s prezentací o naší škole, kde jsme představili nejen školu a okolí, ale i činnost v ní. Žáci z každé třídy nakreslili obrázky, které charakterizovali zájmy dětí, naši krajinu nebo záliby. Prezentaci i obrázky jsme napsali v anglickém jazyce.

Čekali jsme na odpověď skoro 4 měsíce. Navázání spolupráce s novou školou se ale povedlo a v březnu jsme za spolupráce Centra Narovinu, zaslali partnerské škole již druhý balíček s dopisy od našich dětí, které si chtěly dopisovat s dětmi z Keni a zároveň jsme pro školu vyrobili i nástěnné obrázky, které mohou učitelům sloužit jako pomůcka při výuce. V této druhé korespondenci jsme pokračovali druhou fází projektu na téma – Sny a přání, které jsme zaslali ve společném balíčku.

Hned také byla zahájena sbírka na nákup školních pomůcek pro děti z partnerské školy v Keni. Vybralo se 3430,-Kč, které jsme přeposlali na účet Centra. Peníze v srpnu dorazily do Keni. V říjnu letošního školního roku jsme obdrželi zprávu a následně i dopis z partnerské školy, kde jsme byli informováni, že za vybrané peníze škola nakoupila učebnice a pracovní sešity pro žáky. Zároveň nám zaslali i doklad o zakoupení. Zásilka navíc obsahovala odpovědi na dopisy, které naše děti psaly kamarádům do Keni a obrázky, ve kterých vypracovali žáci z partnerské školy naše druhé téma společného projektu – Moje sny a přání.

Začátkem prosince jsme posílali balíček s třetím tématem – Přání - kde děti nakreslily pohlednice pro naše kamarády z Keni a napsaly jim přání, která jsme poslali společně s dopisy a drobnými dárky od konkrétních dětí, které si dopisují.

Poslední fázi projektu jsme uzavřeli výstavkou pro děti a rodiče a zhodnotili jsme celoroční projekt, ve kterém budeme pokračovat i příští rok.

Datum vložení: 7. 2. 2020 15:32
Datum poslední aktualizace: 7. 2. 2020 15:32