Projektový den o Africe

28. 3. 2014 se uskutečnil ve škole Projektový den o Africe, který pro nás připravila Simona Heřtusová z Centra Narovinu.

Beseda spojená s promítáním byla doplněna následně aktivními workshopy, které zorganizovali učitelé. Žáci si mohli zkusit pěstovat obilí v  Africké vesnici, seznámit se s africkými kmeny a zvyky a namalovat si africké masky, na fingované skládce odpadků si vyrobit hračku nebo užitečnou věc, seznámit se s pravými africkými hudebními nástroji a africkou hudbou, a nakonec se dozvědět něco zajímavého a nového o afrických zvířatech. Žáci 9. třídy byli v tento den rozděleni do skupinek a každou hodinu procházeli jednotlivé workshopy a zaznamenávali si získané poznatky, které po skončení Projektového dne o Africe zpracovali do prezentace.

Projektový den učitelé následně zhodnotili ve třídách, ať už formou rozhovoru nebo písemnou formou v rámci slohové práce nebo vytvořením prezentace o projektovém dnu. Všechny workshopy si žáci procházeli se zaujetím a bylo vidět, že projektový den splnil svůj účel v rámci výchovy k jednotě a partnerství lidí na celém světě.

N. Doubravová

Africký den