PROJEKTOVÝ DEN O AFRICE

TENTO PROJEKT SE MI LÍBIL, MOHLI JSME SI ZAŽÍT STEJNOU SITUACI JAKO LIDI V AFRICE, MYSLÍM, ŽE TO BYL SKVĚLÝ NÁPAD A MOHL BY SE NĚKDY ZOPAKOVAT.

Nejdříve nám projektový den začal workshopem o afrických kmenech, paní uč. Husáková nám ukázala fotografie kmenů a různé masky, které v Africe nosí. Byli velmi barevné a jedinečné… Potom jsme si mohli vybrat, buď masku nakreslit nebo si namalovat obličej. Při tvorbě jsme poslouchali Africký song.

Paní Simona Heřtusová z Centra Narovinu, nám vyprávěla o životě v Keni. Bylo to velice zajímavé, ukázala nám několik videí, které mě upoutali. Na konci jsme dostali záložky, samolepky, plakáty, na kterých byl kontakt na Centrum Narovinu.

Další workshop byl u pana uč. Horálka a pana uč. Bidla, kde jsme se měli rozdělit do skupin a z odpadků vyrobit to co nás napadne (jako děti v Africe). Naše skupina vyrobila bagr. Byl to velice zajímavý nápad!

Byli jsme se také podívat na Africkou vesnici u paní uč. Čeřovské a paní uč. Záleské, kde jsme si zahráli hru o VESNICI. Museli jsme se rozdělit do skupinek po čtyřech. Pak nám paní učitelky rozdali papíry a hru začali hrát. Šlo o princip, že jsme museli hospodařit se surovinami, aby nám jídlo vystačilo na celý rok. Byla to moc zajímavá hra!

Celý den byl super!                                            Patrik Eisner, 7.třída

Datum vložení: 7. 2. 2020 15:24
Datum poslední aktualizace: 7. 2. 2020 15:25