Pokračování - druhá fáze projektu

Partnerství mezi – ZŠ a MŠ Řečany nad Labem – Caretakes Orphans Education Centre v Keni

V březnu jsme za spolupráce Centra Narovinu, zaslali partnerské škole již druhý balíček s dopisy od našich dětí, které chtěly navázat kontakt s dětmi a školou v Keni. Netrpělivě jsme očekávali odpovědi zpátky.

Jakmile dorazily od dětí ze vzdáleného afrického kontinentu, rozdali jsme je našim žákům. Ti začali dopisy ihned po obdržení překládat a společně se dělit o nové informace a poznatky od nových přátel. Děti z Keni se v dopisech krátce představily a kromě svých fotografií, obsahoval balíček i spoustu obrázků od dětí a mapu, kterou přiložila partnerská škola. Mapu jsme využili hned několikrát při vyučovacích hodinách ve škole. Žáci v 9. třídě probírali v rámci zeměpisu polohu státu Keňa na africkém kontinentu a jeho rozdělení na jednotlivé části. V 7. třídě zase hledali žáci v hodinách občanské výchovy rozdíly a porovnávali domácí prostředí s místem, kde žijí děti a obyvatelé Korogocha. Při výtvarné výchově jsme žáky inspirovali k zamyšlení nad otázkami, čím by chtěli být nebo jaké mají přání. To vše kreslili do kytiček, kde střed představoval konkrétní osobu - žáka a okvětní lístky vyplňovali svými představami a přáním. Zároveň děti připsaly otázku, kde se ptají svých afrických kamarádu na jejich touhy a přání.

Následně jsme se žáky připravili odpovědi a dopisy s dárky pro nové kamarády a zaslali přes Centrum Narovinu zpět do Keni. Již teď se těšíme na další spolupráci a nové informace od nových přátel z partnerské školy.

Datum vložení: 7. 2. 2020 15:29
Datum poslední aktualizace: 7. 2. 2020 15:30