PARTNERSTVÍ S KEŇSKOU ŠKOLOU

CARETAKERS ORPHANS EDUCATIONS CENTRE

Na konci loňského školního roku se naše škola spojila s Občanským sdružením Centrum Narovinu, které se zaměřuje na pomoc v Africe s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe.

Centrum Narovinu je členem českého Fóra pro rozvojovou spolupráci (FORS) a spolupracuje na kampani Česko proti chudobě.

Centrum Narovinu realizuje několik projektů, jako např. : adopce afrických dětí, voda pro Kauti, partnerství českých a keňských škol.....

V rámci partnerství českých a keňských škol nás Centrum spojilo se školou v Keni - Caretakers Orphans Educations Centre. Tato škola se nachází  ve slumu Korogocho. Korogocho je třetí nevětší slum v Nairobi, které je hlavní město Keni. Škola vznikla v roce 2001 pro místní sirotky. Nyní do školy chodí 300 žáků a hlavním cílem je zajistit nejzákladnější vzdělání, zdravotní péči, poradenství a stravování.

Náše první spolupráce spočívala v tom, že jsme škole zaslali balíček s prezentací o naší škole, kde jsme představili nejen školu, okolí, ale i činnost v ní. Žáci z každé třídy nakreslili obrázky, které charakterizovali zájmy dětí, naši krajinu nebo záliby. Prezentaci i obrázky jsme napsali v angličtině. Poté jsme kontaktovali Simonu Heřtusovou z Centra, která je koordinátorkou programů pro školy a balíček zaslali škole do Keni. Jelikož cesta balíčku do Keni  trvá dlouho, čekali jsem na odpověď skoro 4 měsíce. První kontakt a navázání spolupráce s novou školou se ale povedlo a náš balíček došel, což dokazují fotografie, které nám byly doručeny společně se zpátečním dopisem, ve kterém nám všichni děkují za obrázky a dopis a na oplátku popisují svoji školu a těší se na další kontakt a spolupráci s námi.

Datum vložení: 7. 2. 2020 15:23
Datum poslední aktualizace: 7. 2. 2020 15:24