Tonda obal na cestách

Pod tímto názvem se skrývá školní vzdělávací program, který je zaměřený na správné třídění a recyklaci odpadů. Jeden z lektorů navštívil naši školu 22. ledna 2018 a programu se zúčastnili žáci 1.- 5. třídy. Začali jsme rozlišením kontejnerů podle barvy a druhu odpadu, který do nich patří. Děti se seznámily s oranžovými kontejnery na nápojové kartony, nádobami na nebezpečný odpad nebo bio odpad. Po správném označení kontejnerů začalo třídění. Další důležité informace se týkaly sběrných dvorů a jejich funkce. Po správném vytřídění putovaly odpady k recyklaci. Dověděli jsme se, co znamená recyklovat a jak je tento způsob zpracování odpadů důležitý. Ukázky recyklace jsme si prohlédli na internetových stránkách. Největším překvapením pro děti bylo využití vláken z PET lahví jako výplně spacích pytlů a zimních bund. Na závěr jsme se seznámili s webovou stránkou „Tonda Obal“, kterou je možné využít nejen při výuce, ale hravou formou se zde mohou děti učit třídit odpady i doma. Odpady jsou součástí života každého z nás a jejich správné třídění je dobrý návyk, který by si měly děti osvojit již v útlém věku.

Andrea Pušová

Datum vložení: 22. 1. 2018 15:36