Paleta Pardubice - program O Vodě

Ve čtvrtek 20. 2. navštívili naši školu lektoři z Ekocentra Paleta Pardubice. Toto občanské sdružení se zabývá ekologickou výchovou se zaměřením na děti a mládež. Pro žáky třetích ročníků si připravili program "O vodě".

Děti se hned v úvodu seznámily s koloběhem vody v přírodě, protáhly se jako kapky, zahrály si na řeku a déšť. Také se zamýšlely nad významem vody, kde se voda bere, kde se čistí, nebo zda vodou zbytečně neplýtváme.     Nejvíce je bavily pokusy, neboť jejich prostřednictvím poznaly i výjimečné vlastnosti vody.
Druháci a prvňáci se při programu „Včelky „ seznámili s životem těchto drobných živočichů a se stavbou jejich těla. Zahráli si také na včelky a sbírali pylová zrníčka. Na závěr přišla sladká tečka v podobě ochutnávky medu.
Páťáci si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se žije nevidomým lidem. Jak těžké je pro člověka bez zraku otevřít visací zámek nebo posbírat rozsypané zápalky.
Čtvrťáci si vyzkoušeli svou zručnost. Vyrobit pěknou budku pro ptáčky není vůbec jednoduché. Pro každého ptáčka je vhodný jiný druh budky.
Programy byly pro děti nejen zábavné, ale především poučné, neboť se nám témata prolínala s výukou prvouky a přírodovědy.

Datum vložení: 20. 2. 2015 15:51
Datum poslední aktualizace: 6. 2. 2020 15:51