Den Země 2018

Den Země je celosvětový svátek, který se každoročně slaví 22. dubna. Více než miliarda lidí ze 190 států světa si připomíná různé ekologické otázky.

Školní Ekotým spolu se školní družinou připravily letošní oslavy na 23. dubna. Program zahájil pan Alexandr Vrága sokolnickou ukázkou. Účastníci měli možnost vidět sovu pálenou, káně harrisovo, sokola stěhovavého a výra velkého. Součástí programu byly nejen ukázky dravců na rukavici, ale také letecké a lovecké akce. Celou ukázku sokolník doprovázel vtipným, zajímavým komentářem.

V závěru pan Vrága upozorňoval, že ptáci cítí blížící se bouřku. Měl pravdu, silný vítr a déšť nás zahnaly do vestibulu školy. I v těchto prostorech si děti mohly vytvořit ve výtvarné dílně s paní vychovatelkou Andrlovou obrázek z odpadového materiálu, zopakovat si třídění odpadů, zkusit si poznat některé rostliny a živočichy a prověřit si svou zručnost a obratnost. Za splnění úkolů si pak každý účastník mohl vybrat drobnou odměnu.

I když nás aprílové počasí opět trošku potrápilo, odpoledne se vydařilo.

A. Pušová

Datum vložení: 22. 4. 2018 15:35